Esküt tettek a csibék a Szent Piroskában

A sokéves hagyományhoz híven október közepén ismét felavatták a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola legifjabb diákjait.A „kis csibéket” Garda László igazgató köszöntötte. Az intézményvezető elmondta, a legifjabbak is méltók arra, hogy az iskola nagy családjának, jó csapatának tagjai legyenek, ezt szeretnék kifejezni a mókás avatással. Azt kívánta a diákoknak, hogy legyen bennük kitartás, hit és remény, de legfőképpen szeretet. Figyeljenek oda egymásra, hogy a nyolc év elteltével is győztes csapatként kerüljenek ki az iskola falai közül.A kis csibék először közös táncot mutattak be, majd játékos fogadalmat tettek. Ezt követően Tatai Zoltán iskolalelkész megszentelte az iskolasálakat és az iskolakendőket, amiket a negyedik osztályos diákok kötöttek fel az iskola legifjabbaknak.