72 óra kompromisszumok nélkül

Idén is megrendezésre került a „72 óra kompromisszumok nélkül” szociális akció, melyben intézményünk is aktívan részt vett.

Az idei év mottója („Szeretettel szolgáljatok egymásnak”) rávilágított arra, amit a gyerekek tapasztalhattak, hogy a közös és önzetlen munkának szép eredményei lehetnek. Mind a pedagógusok, mind a gyerekek számára jó kedvvel teltek a program órái.

A korábbi évekhez hasonlóan elsősorban az iskola épületében és annak környezetében dolgoztak a gyerekek, ha nem is 72 órában, de a pénteki napon. Az alsó osztályosok a saját környezetüket (osztályterem, folyosók) takarították, a felsőbb osztályok az iskola udvarát (virágültetés, gereblyézés, levelek seprése), a templomkertet és az óvodát tehették és tették szebbé. Az énekkar diákjai az idősek otthonában szerveztek egy kis énekes-zenés műsort, melynek célja az ott lakók életének felpezsdítése volt. Az előadás, a szép hangok nagyon meghatották az időseket.