Adventi készület az óvodásokkal

Az óvodából iskolába való átmenet sok változást hoz a kisgyermekek életében.

Fontos feladat a leendő elsősök és szüleik előkészítése az iskolába lépésre. Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az óvoda-iskola átmenet megsegítésére ezért a nehézségek kiküszöbölésére olyan programsorozatot dolgozott ki, amely megkönnyítheti a gyermekek és a tanítók számára az átállást. E programsorozat keretében 2019. november 29-én ismét közös adventi előkészületet tartottunk az iskolába készülő nagycsoportos gyerekekkel és szüleikkel. Az óvónők, szülők kíséretében érkező ovisokat Koleszár Tímea és Szabóné Lóczi Erika segítette a karácsonyi díszek elkészítésében a délután folyamán. Azt tapasztaljuk, hogy az óvoda-iskola átmenet tudatos tervezése, szervezése jelentősen hozzájárul a gyermekek zökkenőmentes beilleszkedéséhez.

Matilné Bollók Nikolett

óvoda-iskola kapcsolattartó