Felhőtlen nyelvi humor és szófelhők a magyar nyelv napján

2019.november 13-án ismét a magyar nyelvé volt a főszerep a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskolában.

Intézményünkben fontosnak tartjuk, hogy az év ezen napján a megszokottnál is nagyobb hangsúlyt fektessünk édes, ékes anyanyelvünk különlegességeire. Idén az alsó tagozatos gyerekek szófelhőkbe rejtett kakukktojások után nyomozhattak, míg a felső tagozatos tanulók versparódiákkal és rímes névcsúfolókkal ismerkedhettek. A gyerekek nagyokat derültek a folyosón elhelyezett 110 rímes névcsúfolón, valamint a jól ismert versek, többek között József Attila Altató, Csokonai Tartózkodó kérelem és Petőfi Füstbement terve nyomán íródott paródiákon. A műfajban így aratott sikert például a Bukott altató, a Rádumálós üzenet vagy épp a Dugába dőlt próbálkozás című versparódia. A nap szervezője a felső tagozatban Kedves Györgyné Zilahi Enikő, az alsó tagozatban pedig Matilné Bollók Nikolett volt.