Gazdasági ismeretek, pénzügyi tudatosság

„A matematika a piacon, boltban és a háztartásban” modul keretében a zsebpénz okos, hatékony és tudatos elköltésével, a háztartási takarékosság fontosságának hangsúlyozásával kapcsolatban szereztek tapasztalatot diákjaink.

A modult 5. évfolyamos tanulókkal Marozsán Tiborné vezette. – Célunk az volt, hogy a mindennapi matematika mellett segítséget nyújtsunk a gyakorlati életben való eligazodáshoz, segítsük a gyerekek önállóságát. A tananyagrész úgy készült el, hogy bármilyen helyszínen megvalósítható, a helyi adottságoknak megfelelően átalakítható legyen. Jártunk a helyi piacon, voltunk boltban, valamint a települési önkormányzat Rákóczi utcai kertjében, ahol Nagyné Erzsike néni adott nekünk bővebb tájékoztatást az ott termelt és betakarított terményekről – mesélte Marozsán Tiborné Erzsike, aki elmondta, hogy a téma lehetőséget ad a környezetvédelem, a háztartási hulladék felhasználási, tárolási lehetőségeinek megtárgyalására is. A diákok „vevők” voltak a témára, úgyhogy közben remekül szórakoztak a foglakozásokon.
KGYZE