Közös versmondással ünnepeltünk a Himnusz születésnapján

Január 22-én, a magyar kultúra napján idén is közös versmondással emlékeztünk a Himnusz születésének évfordulójára.

A diákok számára szinte már természetes az ünneplésnek ez a formája, hisz idén már nyolcadik alkalommal tisztelegtünk így nemzeti imádságunk születése alkalmából. Ebben az évben a 7. b osztály diákjai, Széll Nóra, Bálega Fanni, Kerti Benedek, Csingi Zoltán, Sándor Márk és Kiss Gergely is segítettek a sorok előmondásában.

Először a Himnusz sorait zengték vissza a falak, majd a hagyomány szerint egy, az adott év valamilyen fontos évfordulójához kapcsolódó vers következett.

Idén a második verssel Trianonra, az örökké fájó sebre emlékeztünk. Június 4-én lesz éppen  100 éve annak, hogy 1920 – ban aláírták a diktátumot,  mely megcsonkította országunkat, így nemzetünket is.

A diákok nagy figyelemmel, fegyelemmel, és kellő tisztelettel vettek részt a megemlékezésen.

Kedves Györgyné Zilahi Enikő szervező magyartanár