Külföldi vendégek az iskolában

Minden év áprilisában a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapján április 16-án az utolsó éves diákok kisétálnak a Pozsonyi utca végén található temetőbe, ahol a település izraelita vallású lakosai nyugszanak. Ekkor internetes kapcsolatba lépünk a Nyíracsádról kétéves korában, 1956-ban szüleivel Izraelbe kivándorolt Deutch Györggyel, aki beszél a szülei megmeneküléséről és a nyíracsádi zsidóságról.

November 26-án barátaival Nyíracsádra látogatott György, és az iskolában személyesen találkozott a nyolcadikosokkal. Beszélt nekik a szülőföld fontosságáról az anyanyelv megtartó erejéről. Bár héberül és angolul is folyékonyan beszél, a diákok meglepődve hallgatták milyen szépen megtartotta anyanyelvét, nemcsak beszélt, hanem énekelt is magyarul.

Jövő áprilisban már ismerősként fognak vele találkozni a diákok, amikor internetes kapcsolatban tesznek együtt sétát a temetőben.

Illés Gabriella