Látogatóban igazgató bácsinál

Iskolánk legifjabb diákjai a tanév első napjaiban már az igazgatói irodában is voltak. Persze nem azért, mert rossz fát tettek a tűzre, hanem mert meghívást kaptak Garda László igazgató úrtól egy kis ismerkedésre.
Garda László osztályonként köszöntötte az elsősöket, bemutatta az irodáját, és az iskola szimbólumait is. Megtudták a kíváncsi tekintetű kis elsősök, miért van kereszt a falon, tágra nyílt szemekkel csodálták meg névadónk, Szent Piroska ikonját, akiről az is kiderült számukra, hogy Szent László királyunk lánya volt. Igazgató bácsi megmutatta a gyerekeknek az iskolazászlót, a nemzeti lobogót, rajta a címerrel, és megismerhették a kicsik iskolánk jelmondatát is: „Isten országa köztetek van.” Nagy volt az öröm, amikor kiderült, hogy nem távoznak üres kézzel. Igazgató úr személyesen adta át nekik az iskola ajándék szájmaszkját, ami mellé azért jól jött még egy-egy szelet csokoládé és egy-egy ivólé is.
(KGYZE)