Új Erasmus+ projekt indul iskolánkban

Újabb sikeres Európai Uniós pályázattal gazdagodott intézményünk. A 2020-2022. közötti időszakban a hagyományok, a kulturális értékek megőrzése és a legújabb informatikai tudás ötvöződik munkánkban.

A projekt címe: Making Culture Alive – Digital Escape Rooms D-escape (A kultúra életben tartása – Digitális szabaduló szobák)

Céljaink között szerepel a digitális oktatás segítségével kreatív tevékenységek szervezése a tanulók számára, új tanítási technikák implementálása a digitális tanulás-tanítás témájában az európai kulturális örökség és hagyományok segítségével. A tanárok professzionális képességeinek fejlesztése, jó gyakorlatok összegyűjtése és leírása a digitális oktatás témájában.

Hat nemzetközi találkozót tervezünk, melyek alkalmával öt napot töltünk együtt a különböző országokból érkező diákokkal és tanárokkal. Digitális szabadulószobákat szervezünk a helyi hagyományok és kultúra alapján, ahol a tanulók problémákat oldanak meg a megszerzett ICT képességekkel, hogy kijussanak. A tanulók a találkozók között prezentációkat írnak digitális módszerekkel. A program végén egy ebook, elektronikus könyv készül a tapasztalatokból.

Partnereink finn, észt, szlovén, cseh és spanyol iskolák, akikkel már több alkalommal dolgoztunk hasonló munkaformában. A munkanyelv az angol.

A koronavírus okozta világjárvány miatt az elmúlt egy évben megtapasztalhattuk, mekkora szerepe van ma már a digitális, informatikai világnak életünkben. Tanulóinkat fel kell készítenünk arra, hogy bármilyen időszakban és életszakaszban szükségük lehet erre a tudásra. Ez a projekt nagyon jó alkalom az elméleti és a gyakorlati tudás elmélyítésére, az angol nyelv gyakorlására.

Illés Gabriella,Koleszár Tímea